Jaka kserokopiarka do firmy, mono czy kolor?

 

Jeśli zastanawiasz się jaką kserokopiarkę wybrać do swojej firmy, kolorową czy monochromatyczną, w tym artykule postaram się pomóc i wskazać czym się kierować przy wyborze kserokopiarki.

 

Na obrazie obok można naocznie przekonać się, że grafika w kolorze niesie mocniejsze przesłanie choć na zdjęciu jest przeciętne biuro. Porównując zdjęcie czarno białe i kolorowe (suwak) widać jak na dłoni, że zdjęcie kolorowe jest przyjemniejsze dla oka i bardziej przyciąga nasz wzrok.

 

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta, na co dzień postrzegamy świat w kolorach, kolory nas otaczają i jest ich cała gama, dlatego obraz czarno biały nie jest dla nas obrazem naturalnym, jest raczej swego rodzaju anomalią. Inaczej sprawa wygląda jeśli przyjrzymy się papierowym wydrukom. Tutaj większość, jest czarno biała i do tego jesteśmy przyzwyczajeni tak bardzo, że nawet strony internetowe z czarnym tłem i białą czcionką czyta nam się zdecydowanie gorzej.

 

Krok pierwszy - analiza potrzeb.

 

Zastanówmy się na początek jakiego rodzaju wydruki będą najczęściej wykonywanie w Twojej firmie. Jeśli w 90% są to tylko faktury, kopie dokumentów czy skany dokumentów spokojnie można przyjąć, że kserokopiarka czarno biała sprawdzi się jak najbardziej. Warto dodać, że pomimo posiadania czarno białej kserokopiarki skany będą wykonywane w kolorze i zapisywane na dysku czy w chmurze, lub wysyłane mailem w kolorze. 

 

 

 

 

 

Sprawa troszkę się komplikuje kiedy w firmie będą wykonywane kopie folderów, ulotek, broszur na potrzeby własne. To jest właśnie ten moment kiedy warto zainwestować trochę większe środki i nabyć kserokopiarkę kolorową. Zobaczmy jak prezentuje się jedna strona z ulotki produktowej kserokopiarek Canon oczywiście w kolorze i mono.

 

W naszym przykładzie widać dokładnie jak duża jest różnica między ulotką kolorową a czarno białą. Nawet będąc sceptykiem musisz tę różnicę dostrzec.

 

No tak, można zapytać tylko jaki jest koszt takiego wydruku. Odpowiedź jest banalna. Koszt jest zdecydowanie niższy kiedy wykonamy takie kolorowe wydruki na własnej kserokopiarce niż mielibyśmy zlecić to firmie zewnętrznej i drukować np. nakład 5000 ulotek a my potrzebujemy na tę chwilę tylko 1000szt.

 

Oczywiście mając kolorową kserokopiarkę nie musimy ograniczać się tylko do pojedynczych stron. Nowoczesne kserokopiarki wydrukują także broszury składające się z kilku stron, z okładkami oraz zszyją je w jeden dokument i wierz mi nie zauważysz różnicy między taką broszurą a tą wykonaną w zakładzie poligraficznym za znacznie większe pieniądze.

 

Jak widać, warto przed zakupem zastanowić się i przeanalizować jakich i ile dokumentów drukowanych jest w firmie. Czy firma zleca wykonanie broszur, ulotek, folderów. Warto przeanalizować koszty tych zleceń i w razie potrzeby ograniczyć je inwestując w kolorową kserokopiarkę. Taka inwestycja na pewno się zwróci z nawiązką.

 

Krok drugi - wybór odpowiedniego sprzedawcy.

Pisząc odpowiedniego sprzedawcy, mam na myśli sprzedawcę o potwierdzonych przez producenta kserokopiarki kwalifikacjach.

 

Producenci kserokopiarek nadają sprzedawcom certyfikaty nie tylko za sprzedaż (ilość sprzedanych urządzeń). Certyfikaty określają także jakość świadczonych usług, serwisu czy przeglądów. Tak więc certyfikat producenta to wskazówka dla klienta, tak polecamy tę firmę są solidni, przeszkoleni w obsłudze i serwisie naszych urządzeń. Tej firmie warto zaufać.

 

Posiadamy certyfikat firmy Canon na sprzedaż i serwis urządzeń wielofunkcyjnych oraz kserokopiarek monochromatycznych i kolorowych. Zaufaj doświadczonej firmie Zadzwoń do nas, doradzimy, jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej firmy. Zapraszamy do działu kontakt.