Drukarka laserowa

 

 

drukarka laserowa proces drukowania

Zacznijmy od kwestii podstawowej a mianowicie różnicy między drukarką laserową a atramentową. Przede wszystkim drukarka laserowa wykorzystuje do drukowania promień lasera w przeciwieństwie do drukarki atramentowej która wykorzystuje atrament.

 

No tak przecież drukarek atramentowych używamy od wielu lat dlaczego miałbym się przesiadać z drukarki atramentowej na laserową.

 

Powodów jest kilka w tym główny: OSZCZĘDNOŚCI!

 

Zanim jednak przejdziemy do konkretów warto zobaczyć jak pracuje drukarka laserowa i jak wygląda proces tworzenia (drukowania, kopiowania) dokumentów w tym urządzeniu drukującym.

 

<------Obraz po lewej stronie przedstawia ten proces.

 

 

 

 

Źródło wikipedia

 

Ciekawostka: Pierwsza taka drukarka powstała w firmie Xerox i kosztowała bagatela 350 000$ a drukowała z szybkością 120 stron na minutę.

 

Wróćmy jednak do konkretów. Dlaczego warto zainwestować w drukarkę laserową. Jak pisałem wcześniej przede wszystkim dla oszczędności. Szczególnie jeśli wykorzystujemy drukowanie czarno białe drukarka laserowa jest znacznie tańsza w eksploatacji niż drukarka atramentowa. Dla porównania czarno biała strona drukowana technologią atramentową kosztuje od 21 do nawet 41 groszy za wydruk. Ta sama strona drukowana laserowo to koszt rzędu 7 groszy, a w przypadku nowoczesnych kserokopiarek (urządzeń wielofunkcyjnych). Różnicę widać gołym okiem. 

 

Jak wszędzie jest oczywiście jakieś "ale". Drukarki atramentowe są znacznie tańsze w zakupie, niestety jeśli tanio kupujemy urządzenie później będziemy przepłacać na każdym wydruku. W przypadku drukarek laserowych ich cena zakupu jest trochę wyższa, ale za to oszczędzamy na każdym wydruku i to niemałe pieniądze. Nawet jeśli nie chcemy wydawać większych pieniędzy na zakup kserokopiarki czy drukarki laserowej, możemy ją po prostu wydzierżawić i płacić tylko i wyłącznie za papier i wydruki.

 

Canon iR 1435 003

 

 Jaki jest ten koszt wynajmu kserokopiarki? W przypadku urządzeń czarno białych ceny zaczynają się od 2,5grosza za wydruk (słownie dwa i pół grosza). Wiele zależy od tego jaką ilość wydruków firma robi w miesiącu. 

W przypadku wydruków kolorowych ceny zaczynają się od 25gr za wydruk i tutaj różnica jest dwukrotna w stosunku do drukarki atramentowej a pamiętać trzeba że w cenie wynajmu są także tonery i serwis kserokopiarki.

Jaki z tego wniosek?

Bez zbędnych inwestycji dzierżawiąc kserokopiarkę laserową możemy już na początku działalności oszczędzić duże środki. Jak widać z powyższego wybór może być tylko jeden.

 

 

Na terenie Warszawy dzierżawimy i wynajmujemy kserokopiarki dla firm biur i instytucji. Wystarczy jeden kontakt a nasi specjaliści przygotują indywidualną ofertę skrojoną dokładnie do potrzeb. Naprawdę nie warto przepłacać.